Підписатися
Українські сніданки у Берліні

Українські сніданки у Берліні були ініційовані з метою залучення українських експертів  до активного обговорення та розуміння України у Німеччині. Разом з тим, Українські сніданки сприяють трансферу знань про Україну до Німеччини і є водночас сталою платформою професійного діалогу між експертами обох країн. 

З 2017 року в Берліні відбулося вже 17 Українських сніданків. Експерти з провідних німецьких аналітичних центрів, громадських організацій, дипломатичних установ мали змогу дізнатися більше про економічні та соціополітичні процеси в Україні з вуст провідних українських аналітиків. У центрі дискусії були як перебіг реформ у сферах енергетики, освіти, економіки, так і події на Сході України та у Криму.

Керівниця проєкту Людмила Мельник зазначає, що Українські сніданки у Берліні – це унікальний формат обговорення української тематики:

«Постійність Сніданків та актуальність тем, які ми добираємо – це все запорука їхньої успішності. Ми не завжди дотримуємося німецького мейнстріму, часто пропонуємо актуальні саме для України теми. Особливістю є також наші українські спікери: вони володіють експертизою та унікальними інсайтами, які німецька публіка дуже цінує».

 

«Вразило, що в рамках Українського сніданку у Берліні гості були готові слухати й заглиблюватися в багато технічних речей, пов’язаних із реформою виборчої системи в Україні. Тим самим вони продемонстрували, що їх цікавлять не лише оцінки доповідача, але й, власне, механізми та стимули, які лежать в основі нових виборчих правил», – поділився враженнями спікер сніданку Назар Бойко.

Перші сніданки стартували в рамках проєкту «Платформа міжкультурної аналітики і комунікації». Сьогодні сніданки  є частиною проєкту «German Ukrainian Researchers Network» (GURN), який реалізується Інститутом Європейської Політики (Берлін, Німеччина) спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Центром «Нова Європа» та Ініціативою з розвитку та дослідження аналітичних центрів «think twice UA» за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Ольга Львова: «Українські сніданки – крута родзинка, яка з проєкту #PAIC плавнo перейшла в #GURN. Інші європейські столиці мали б заздрити Берліну за можливість глибше та фаховіше зрозуміти різноманітні процеси, які відбуваються в Україні».

15-й Український сніданок у Берліні

«Поміж червоних ліній: Мир чи капітуляція як вирішення конфлікту на Донбасі?», 7 листопада 2019 року.

16-й Український сніданок у Берліні

«Енергетика для Європи: Яку роль відіграє Україна в європейській енергетичній безпеці?», 28 листопада 2019 року.

17-й Український сніданок у Берліні

«Виборча реформа в Україні: які зміни та виклики вона готує для майбутніх місцевих виборів», 6 березня 2020 року.

Поділитися
Друкувати