Підписатися
Новини
Новини
4 вересня 2020

Конкурс на участь у Школі методології GURN

Молоді дослідники/-ці та аналітики/-ні, які спеціалізуються на аналізі політики та працюють в українських науково-дослідних інститутах та аналітичних центрах, запрошуються до участі онлайн у Школі методології GURN. Школа триватиме впродовж осені 2020 року й охоплюватиме такі чотири тематичні блоки:

1) Дослідницький дизайн та вступ до порівняльних методів досліджень (Most Similar Systems Design (MSSD), Most Different Systems Design (MDSD), Process Tracing);

2) Якісні методи дослідження (контент-аналіз та аналіз відео);

3) Інтерв’ю як інструмент якісних досліджень: види інтерв’ю, підготовка запитань, ведення інтерв’ю, кодування та аналіз;

4) Аналіз дискурсу в суспільних науках: головні школи та можливості застосування на практиці.

Референтами Школи будуть українські та німецькі дослідники/-ці. Детальна програма з описом кожного семінару та інформацією про викладачок і викладачів доступна за посиланням.

Перший тематичний блок складатиметься з 6 онлайн-семінарів, які проходитимуть з 9:30 до 13:00 години:

 • 25–26 вересня
 • 30 вересня – 1 жовтня
 • 2–3 жовтня

Тривалість кожного семінару – 90 хвилин. Перерва між заняттями – 30 хвилин. Кількість учасників/-ць обмежена до 16, щоб уможливити інтерактивний характер занять.

Зареєструватися можна як на всі, так і на окремі семінари.

Дослідницький дизайн
Порівняльні методи дослідження
Process Tracing
Структура аргументу та публікації

Під час першого тематичного блоку учасники/-ці сфокусуються на розробці власного дизайну досліджень, структурі аналітичних публікацій, порівняльних методах досліджень (Most Similar Systems Design (MSSD) and Most Different Systems Design (MDSD) та дізнаються більше про інструмент реконструкції політичних, соціальних та інституційних процесів Process Tracing. Після проходження семінарів учасники/-ці зможуть:

 • розробляти власний дослідницький дизайн;
 • визначати аналітичну проблему та питання дослідження;
 • чітко окреслювати об’єкт дослідження;
 • вибудовувати власні порівняльні дослідження;
 • розуміти відмінності між MSSD та MDSD;
 • використовувати інструмент Process Tracing для реконструкції політичних, соціальних та інституційних процесів;
 • переконливо вибудовувати аргументацію;
 • послідовно структурувати аналітичну публікацію.

   

Робочі мови: українська та англійська. Заявки приймаються винятково англійською мовою до 20 вересня 2020 року за посиланням. Зверніть увагу, що заявники/-ці повинні подати коротку дослідницьку ідею, яку прагнуть покращити в рамках Школи.

Проєкт «German Ukrainian Researchers Network» (GURN) має на меті розвиток співпраці між німецькими та українськими аналітиками/-инями, посилення дослідницьких компетенцій молодших аналітиків/-инь та трансфер знань про Україну до Німеччини. GURN проводиться за ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) в тісній співпраці з Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва (Київ), Центром «Нова Європа» (Київ) та «think twice UA» за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

У разі виникнення запитань або запитів звертайтеся до політичного аналітика Фонду «Демократичні ініціативи» Андрія Сухарини andrii.sukharyna@dif.org.ua.

Поділитися
Друкувати