Підписатися
Новини
Новини
15 грудня 2021

Українські експерти розповіли про земельну реформу на Українському сніданку в Берліні

9 грудня 2021 року в Берліні відбувся черговий Український сніданок «Земельна реформа України: нові імпульси для сільського господарства та землевласників».

Українські експерти розкрили низку питань, зокрема: найважливіші складові земельної реформи в Україні; який вплив вона матиме на сільське господарство та українську економіку; як власники землі оцінують земельну реформу,  які переваги, недоліки та виклики реформи визначають для власників землі в контексті децентралізації.

Також під час заходу були представлені результати анкетного опитування Всеукраїнського соціологічного дослідження ставлення власників земельних паїв до відкриття ринку землі , які провели Центр прикладних досліджень разом Економічною правдою (https://cpd.com.ua/uk/doslidzhennya_rynok_zemli/) за підтримки Фонду Конрада Аденауера.

Експерти переконані, що відкриття ринку землі в Україні, який стартував з 1 липня 2021 року, є історичним моментом та величезним кроком в трансформації країни.  У найближчі кілька років після відкриття ринку Україна може отримати додатково близько $2 млрд. Водночас до 2024 року є законодавчі суворі обмеження: поки землю зможуть лише фізичні особи, з 2024 право купувати землю отримають юридичні особи; іноземці не можуть купувати землю в Україні до проведення загальнонаціонального референдуму.

Проблемою в процесі імплементації земельної реформи є відсутність інституційної пам'яті українських інституцій, гостро стоїть питання розвитку їхньої дослідницької та аналітичної спроможності.

Захід відбувався у співпраці з Фондом Конрада Аденауера.

Детальніше про Українські сніданки в Берліні можна почитати https://cutt.ly/RREQfiL

Проєкт German Ukrainian Researchers Network - GURN має на меті розвиток співпраці між німецькими та українськими аналітичними центрами. GURN реалізовується за ініціативи Institut für Europäische Politik (Берлін) в тісній співпраці з Democratic Initiatives Foundation-Фонд "Демократичні Ініціативи" (Київ), Центром «Нова Європа» (Київ) та Think twice UA за фінансової підтримки Auswärtiges Amt.

Поділитися
Друкувати