Підписатися
Новини
Новини
20 листопада 2019

Україна ніколи не була нудною, вона завжди готова здивувати – в Берліні відбулась міжнародна конференція

«Україна ніколи не була нудною, вона завжди готова здивувати» – на такій оптимістичній ноті 20 листопада 2019 року в Берліні  розпочалась конференція «Ukraine Conference: New Government – New Opportunities?». Понад 120 експертів та учасників заходу долучилися до фахового обговорення політичних та економічних процесів в Україні.  

Директорка Інститут європейської політики (Берлін) Катрін Бьоттгер та радник міністра Посольства України в Німеччині Олексій Антонюк, відкриваючи конференцію, згадали події останнього року в Україні, особливо в контексті стосунків з ЄС та Німеччиною. 

Юрій Якименко, заступник генерального директора з аналітичної роботи, директор політико-правових програм Центру Разумкова, зробив акцент на ключових моментах, які потрібно знати про нову українську владу. «Нова влада має багато можливостей, але перед нею також стоїть велика кількість викликів і проблем: термінові потреби населення, неефективність комунікації, війна, прозорість, напружені відносини з опозицією, – акцентував Юрій Якименко. – Якщо нова українська влада зробить із цього правильні висновки, вона матиме успіх».

На першій панельній дискусії ми обговорювали економічний стан України і як можна його покращити. Зокрема: дії нової влади на шляху до земельної реформи, важливість розвитку середнього бізнесу, можливості залучення іноземних інвестицій. Допомагали у цьому експерти: Ярослав Жаліло, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень, Ольга Трофімцева, екс в.о. Міністра аграрної політики і продовольства України, Роберт Кірхнер, заступник керівника Berlin economics, та Уте Кочловскі-Кадайаіа, директорка Ost-Ausschuss – Osteuropaverein der Deutschen Wirtschaft. За словами Ольги Трофімцевої, «основні проблеми земельної реформи – це відсутність стійкості та візії урядової політики, а також прозорості процесів прийняття рішень». Уте Кочловскі-Кадайаіа наголосила, що головне «питання, якому варто приділяти увагу в Україні – це як побудувати сильний конкурентний середній бізнес».

Друга панельна дискусія була присвячена українській зовнішній політиці, зокрема аспектам співпраці в рамках Угоди про асоціацію  між Україною та ЄС і співпраці з НАТО. Спікери: Флоріан Лауді, керівник українського напрямку в Auswärtiges Amt, Віола фон Крамон, віцепрезидент Європейської парламентської делегації в комітеті асоціації між Україною та ЄС, Андреас Умланд, дослідник Інституту Євро-Атлантичної кооперації, та Софія Федина, депутат Верховної Ради. Обговорили такі питання, як Північний потік-2, роль Німеччини та ЄС у підтримці України, відносини Києва та Москви. Андреас Умланд зазначив, що внутрішні реформи в Україні значною мірою визначатимуть її зовнішні відносини, а Віола фон Крамон наголосила, що Україна має велику підтримку у Європейському парламенті.

Протягом останньої панельної дискусії експерти приділили увагу безпековій політиці України, війні на Донбасі та ролі міжнародної спільноти у вирішенні конфлікту. З ключовими тезами виступив колишній Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. За його словами, «Путін більше не готовий і не бажає сприймати Україну як буферну зону. Він не вірить, що така модель працюватиме для нього в майбутньому». У дискусії брали участь спікери: Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова, Максим Паламарчук, експерт Національного інституту стратегічних досліджень, та Гвендолін Зассе, директорка Centre for East European and International Studies. 

Наприкінці Юрій Якименко та керівниця проєкту GURN, дослідниця Інституту європейської політики Людмила Мельник підбили підсумки конференції та підкреслили важливість таких обговорень як для України, так і для міжнародної аудиторії.  

«Є одна річ, яка потрібна Україні – гарні новини, вони є і ми маємо говорити про них», – наголосив Омід Нуріпур, голова групи дружби ФРН-Україна, член комітету німецького Бундестагу. 

Конференція була організована Інститутом європейської політики та Центром Разумкова. Проєкт German Ukrainian Researchers Network (GURN) має на меті розвиток співпраці між німецькими та українськими аналітиками, посилення дослідницьких компетенцій молодших аналітиків та трансфер знань про Україну до Німеччини. GURN реалізується Інститутом європейської політики (Берлін, Німеччина) спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька КучеріваЦентром «Нова Європа» та Ініціативою з розвитку та дослідження аналітичних центрів «think twice UA» за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Поділитися
Друкувати