Підписатися
Новини
Новини
10 грудня 2021

Учасники Німецького сніданку в Києві обговорили погляд з Берліна на відносини Україна-ЄС

24 листопада 2021 року відбувався черговий Німецький сніданок “Відносини Україна-ЄС: погляд з Берліна”.  Захід організували Центр «Нова Європа» за  ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) під патронатом Посла Федеративної Республіки Німеччина Анки Фельдгузен.

Спікерами 8-го сніданку стали програмний директор Дипломатичної академії Міністерства закордонних справ Німеччини Ганс-Юрґен Гаймзьот та директор Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Республіці Молдова Марсель Рьотіг. З вітальним словом до гостей заходу звернулися посланник Посольства ФРН в Україні Бертрам фон Мольтке та директорка Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук; модерувала захід наукова співробітниця Інституту європейської політики Людмила Мельник.

Дипломати та представники медіа, українські та німецькі експерти обговорили  зовнішні та внутрішні фактори, які можуть сприяти європейській інтеграції України, оцінку Німеччиною  реформаторські зусилля України, можливі зміни в політиці Німеччині щодо Східного партнерства з приходом нової коаліції.

Представники Німеччини визначили, що Україна –  це дійсно країна, яка вирішила інтегруватися в Європу; є мало країн, які так інтенсивно проводять реформи та мають настільки розвинуте громадянське суспільство; водночас варто  пам’ятати, що реформи треба робити  для себе, а не для ЄС.

Українські експерти ставили гострі питання спікерам, зокрема щодо тісної економічної співпраці Німеччини та Росії та можливостей збільшення німецьких інвестицій в українську економіку.

Нагадуємо, що Німецькі сніданки – унікальний формат непублічних заходів задля встановлення професійного діалогу між експертами обох країн, які в Україні організовує Центр "Нова Європа" / New Europe Center за ініціативи Інститут європейської політики. “Німецькі сніданки” є продовженням серії “Українських сніданків”, які з 2017 року започаткував та організовує Інститут в Берліні.

Захід відбувається в рамках проєкту German Ukrainian Researchers Network - GURN завдяки підтримці Auswärtiges Amt. Проєкт має на меті розвиток співпраці між німецькими та українськими аналітичними центрами. GURN проводиться за ініціативи Institut für Europäische Politik (Берлін) в тісній співпраці з Democratic Initiatives Foundation-Фонд "Демократичні Ініціативи" (Київ), Центром «Нова Європа» (Київ) та Think twice UA за фінансової підтримки Auswärtiges Amt.

Поділитися
Друкувати