Підписатися
Новини
Новини
28 лютого

24 Український сніданок в Берліні: вторгнення Росії в Україну

Коментар Олексія Гараня

Дебати щодо політики безпеки в Німеччині не відповідають реаліям загрози, яку представляє Росія Україні. Тим не менш, він визнає дипломатичні зусилля Заходу, каже професор Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва (ДІФ) Олексій Гарань.

https://youtu.be/BZu2w5hp9-A

Коментар Марії Золкіної

З 2014 року спостерігається зростання розбіжностей між сприйняттям безпекової ситуації спостерігачами на Заході та в Україні. Над Україною має бути встановлена ​​заборонена для польотів зона. Такий щит міг би запобігти не тільки подальшим жертвам серед мирного населення, але й ядерній катастрофі. Бійки вже зафіксовані біля найбільшої в Європі  Запорізької атомної електростанції, повідомила аналітик ДІФ Марія Золкіна.

https://youtu.be/_a4vocyvOPU

 Коментар Наталії Шаповал

Зараз дуже важлива економічна допомога західних партнерів. Однак через заблоковані морські порти та транспортні шляхи не зрозуміло, як витратити кошти на терміново необхідні товари, наприклад паливо для української армії. Виключення Росії з SWIFT є значущим не лише з точки зору економічної політики, а й через чіткий сигнал про далекосяжну ізоляцію Росії, пояснює економіст Наталія Шаповал з Київської школи економіки (KSE).

https://youtu.be/7vs_D03tS_M

Запроваджені досі санкції не мали достатнього стримуючого ефекту. Путін діє ірраціонально з огляду на економічну кризу в Росії, і невідомо, наскільки ефективними будуть подальші пакети санкцій. Це визнає  Яніс Клюге з Дослідницької групи Східної Європи та Євразії Німецького інституту міжнародних справ і питань безпеки (SWP). Водночас науковець зазначає, що навіть якщо є хоч найменший шанс, що щось спрацює, треба спробувати.

Детальніше про Українські сніданки в Берліні можна почитати https://cutt.ly/RREQfiL

Проєкт German Ukrainian Researchers Network - GURN має на меті розвиток співпраці між німецькими та українськими аналітичними центрами. GURN реалізовується за ініціативи Institut für Europäische Politik (Берлін) в тісній співпраці з Democratic Initiatives Foundation-Фонд "Демократичні Ініціативи"

Поділитися
Друкувати