Підписатися

Про GURN

 

«German Ukrainian Researchers Network» (GURN) – проєкт Інституту Європейської Політики (Німеччина), який реалізується у період з серпня 2019 по грудень 2020 року спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Центром «Нова Європа» та Ініціативою з розвитку та дослідження аналітичних центрів «think twice UA». GURN фінансово підтримується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Проєкт виник на основі ініціативи «Платформа аналітики та міжкультурної комунікації» (PAIC, 2017–2019).

Наша мета

Проєкт спрямований на розвиток співпраці німецьких і українських аналітичних центрів, посилення дослідницьких компетенцій у сфері аналізу політики та сприяння трансферу знань про соціально-політичні процеси як з Німеччини в Україну, так і з України в Німеччину.

Цілі проекту

Створення німецько-української мережі аналітиків/-инь
Створення німецько-української мережі аналітиків/-инь
Посилення навичок у сфері дослідницького дизайну, структури аналітичної публікації, методології
Посилення навичок у сфері дослідницького дизайну, структури аналітичної публікації, методології
Поглиблення знань про Україну серед молодих дослідників/-иць Німеччини
Поглиблення знань про Україну серед молодих дослідників/-иць Німеччини
Трансфер знань про суспільно-політичні процеси як з Німеччини в Україну, так і з України в Німеччину
Трансфер знань про суспільно-політичні процеси як з Німеччини в Україну, так і з України в Німеччину
Фінансова та менторська підтримка (двосторонніх) дослідницьких проєктів
Фінансова та менторська підтримка (двосторонніх) дослідницьких проєктів

Для кого?

Проєкт орієнтований на молодших та старших аналітиків/-инь німецьких та українських аналітичних центрів та університетів, які бажають посилити свою професійну експертизу в практичних дослідженнях та хочуть реалізовувати (спільні) дослідницькі проєкти з тематичним фокусом на Україні.

Діяльність

  • Українські сніданки: експертні обговорення за участі українських аналітиків/-инь у Берліні
  • Німецькі сніданки: експертні обговорення за участі німецьких аналітиків/-инь у Києві
  • Школа з аналізу політики та методології для представниць і представників українських аналітичних центрів та університетів
  • Навчальні поїздки для молодших аналітиків/-инь України та Німеччини
  • Підтримка окремих дослідницьких проєктів українських та німецьких молодших дослідників/-ць з суспільно-політичної тематики.

Команда

Інститут європейської політики

Інститут європейської політики був заснований 1959 року як некомерційна організація, що займається вивченням європейської інтеграції. Він є одним з провідних центрів досліджень зовнішньої та європейської політики у ФРН і слугує платформою для комунікації між науковими колами, політикою, адміністрацією та політичною освітою.

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва був створений 1992 року та належить до провідних українських аналітичних центрів. У своїй роботі поєднує дослідження громадської думки з аналізом політики та суспільно-політичних процесів. Концентрується на демократичних перетвореннях України та її інтеграції у спільноту європейських демократій.

Ініціатива з розвитку та дослідження аналітичних центрів «think twice UA»

Ініціатива з розвитку та дослідження аналітичних центрів «think twice UA» – громадська організація, створена 2016 року. Популяризує і моніторить діяльність і дослідження аналітичних центрів. Ініціатива першою в країні почала розповідати про представників think tanks через розгорнуті інтерв'ю. 

Центр «Нова Європа»

Центр «Нова Європа» був заснований 2017 року як незалежний аналітичний центр, місія якого полягає в розробці аналітичних досліджень та здійсненні проєктної діяльності для просування європейських стандартів та практик в Україні. Попри новий бренд, він базується на досвіді команди, яка разом працює з 2009 року (раніше – в рамках Інституту світової політики).